Staffordshire bullterrier kennel - Stafordšírský bulteriér chovatelská stanice

NOVINKY  |  O NÁS  |  NAŠE FENY  |  NAŠI PSI  |  ŠTĚŇATA  |  STANDARD  |  KONTAKT  |  ODKAZY
NEWS  |  ABOUT US  |  OUR FEMALES  |  OUR MALES  |  PUPPIES  |  STANDARD  |  CONTACT  |  LINKS

9.12.2018 PRVNÍ ADAMOVA ŠTĚŇATA V ČR

Do naší chovatelské stanice zapůjčený pes z UK KYRALEOBIS MASTER JOHN SNOW již kryl v chovatelské stanici ERYA HARYON. Několik fotografii štěnat z tohoto spojení.

3.12.2018 DO NAŠÍ CHS BYL ZAPŮJČEN PES Z UK KYRALEOBIS MASTER JOHN SNOW

"Adam"
Otec: LEGER DEAL OR NO DEAL
Matka: BETHALEESE’S BLACK BETTINA AT KYRALOEBIS


MVP PRAHA 2.12.2018

Rozhodčí:
Psy: J. Volšická
Feny: L. Frnčo

První výstava našeho pejska Kyraloebis Master John Snow (Adam) ve třídě mladých. V této třídě celkově nastoupilo 24 psů. Po dlouhých pěti letech jsem znovu vystavoval, a tak jsem byl trochu nesvůj. Adama to ani trochu nerozhodilo, výborně se prezentoval a bylo z toho úžasné první místo ve třídě.
Zadané tituly: CAJC a BOJ

Specialní výstava Kolesa září 2018

Rozhodčí: T. Hehir IRL, R. Crilly IRL, F. McCann UK

Zadané tituly:
Zonny z Hambalek Bušín V1, CAC, VSV, BOB
Call Me Maybe Terrystaff V1, CAJC, BOS

Na výstavu bylo přihlášeno 275 psů a fen. Posuzovalo se ve třech kruzích a jak se stalo tradicí, výstavu výborně moderoval Dan Ždárský. Výstava výborně organizovaná, všem, co se na organizaci podíleli patří velký dík. Tuto výstavu jsem se více věnoval třídám mladých psů a fen. Musím říci, že mě zde několik jedinců zaujalo. Zejména všichni psi na pořadí ve třídě mladých. Ve třídě mladých fen, vítězka, která získala titul BOS. Vítězky ze tříd fen štěňat CHupacabra Wizard Bull a dorostu Zizu Macy Gray jsou fenky podle mého gusta. Jsem rád, že se můžu těšit na KV 2019 a sledovat jejich vývoj. Vítězem se stal zaslouženě už 7 letý pes Zonny z Hambalek Bušín, klobouk dolů před jeho výstavní kondicí. Gratuluji majitelům manželům Lonským a chovateli J. Klimešovi.

Klubová výstava Poděbrady únor 2018

Rozhodčí: Jamie Mace (UK), Pete Hopgood (UK)

Klubový vítěz: Glimmer Man Domidar Dogs
Vitěz mladých: Joy Mab Cyntaf Fransimo Bohemia
Best puppy: Avenger at Red Point Staff Just Kidding

Na letošní klubové výstavě v Poděbradech jsem sledoval pouze psy. Posuzovalo se ve dvou kruzích a jak se stalo tradicí výstavu slovem výborně provázel Dan Ždárský. Výstava výborně organizovaná. Dva zkušení rozhodčí z UK ¬- rovná se kvalitní a objektivní posouzení. Opět jsme mohli vidět jakým způsobem se posuzují SBT. Žádné hromadné běhání v kruhu, ale pěkně po jednom psu, který je právě posuzován. Rozhodčí se může plně soustředit na pohyb psa a má také více času na jeho posouzení. Co pořád nechápu je to, proč se tak neděje při posuzování našimi rozhodčími. Ptám se, proč naši rozhodčí nepřevezmou tento způsob rozhodování, které je podle mě pro naše plemeno nejlepší. Rozhodčí na pořadí v každé třídě vybrali psy, kteří splňovali tři podmínky. Byli ve výstavní kondici, dobře předvedeni a nejvíce se blížili liteře standartu. Gratuluji Všem, kteří se umístili na pořadí. „Zase“ vyhrali Zálišovi, S. Lahodová, O. Lukášová atd. Přátelé přejme jim to, mají pěkné psy, mají je dobře připravené a dobře předvedené. Je to odměna za jejich práci v chovu, při přípravě na výstavu. Všichni máme inspiraci.

Specialní výstava Kolesa září 2017

Rozhodčí: Sylvia Barkey z Kanady, Janet Higgins z Velké Britanie, Louis Coetsee z Jižní Afriky

Vítěz psi: Forever First Domidar Dogs
Vítěz feny: Rara Avis Slade Czech

Na výstavu bylo přihlášeno 296 psů a fen. Posuzovalo se ve třech kruzích a jak se stalo tradicí výstavu slovem výborně provázel Dan Ždárský. Výstava výborně organizovaná, Všem co se na organizaci podíleli patří velký dík. Co říci dál, stále se opakující problém s předvedením vystavovaných psů a fen. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale od třídy mladých musí vystavení psa feny zvládnout každý vystavovatel. Pokud vím tak se pořádají nebo pořádaly semináře kde se vystavení psů a fen věnují. Ptám se, proč si nový majitel nezajede na jednu výstavu a nepodívá se jak se SBT vystavují a pak doma netrénují. Nechtěl jsem to, ale už to musím říci, začínám si myslet z nadsázkou, že se z chovu stává styl „nějak vystavit, uchovnit a inkasovat“. Samozřejmě se nechci nikoho dotknout, nemusí to být pravda, jistě jsou majitelé, kteří chtějí vystavovat a je to jejich koníček, ale na mě to tak nějak působí. Abych jenom nebyl kritický, musím pogratulovat Všem, kteří se umístili na pořadí. A přát si do budoucna, aby na výstavách dobře vystavených SBT bylo čím dál více

Crufts 2017 9.3.2017

Rozhodčí: Mr. D. Cund – psy
Rozhodčí: Mr. R. Blackley – feny

VÍTĚZ CRUFTS : RUBERICLA TRAILBREAKER
DOG CC RUBERICLA TRAILBREAKER
BITCH CC HOCUS POCUS OF SPIRIT-STAFF'S
BEST PUPPY FRISIAN STAFFS HIGHER THEN HOPE

Tak jako každý rok začátek měsíce března patří výstavě Crufts. I tento rok jsem se této výstavy účastnil jako divák, tentokrát sám bez kamaráda Pepi. Na výstavě jsem se setkal s kamarády, kteří zde vystavovali své pejsky. Příjemné zjištění je umísťování na pořadí pejsků a fen našich chovatelů, již několik výstav po sobě. Velká gratulace Všem, kteří se se svými SBT umístili na pořadí.

Klubová výstava Poděbrady 18 - 19.2.2017

Rozhodčí: Mr. Harry A Coble
Rozhodčí: Mrs. Mary A. Coble

Klubová vítězka: Arleta Fantastic Fay Bohutín
Letošní KV se opět konala v resortu golfového klubu Poděbrady. Musím říci, že jsem byl opět velmi příjemně překvapen a to rozdělit výstavu do dvou dnů. Povrh kruhů koberec, kolem kruhu židle na sezení kolem kruhů pěkné místo, to vše umocňoval spíkr Dan Žďárský. Nicméně musím složit poklonu Všem, kteří se podíleli na přípravě této výstavy a snažili se podzvednout úroveň našich klubových výstav. Podle mě se to jasně podařilo. Gratuluji.

Speciální výstava - Kolesa u Kladrub 17.9.2016

Rozhodčí: Brett Lay (UK) + Ortlieb Lothary (D)
Rozhodčí: Debbie Saunt (UK) + Ortlieb Lothary (D)

Vítězové:
V1, CAC, VSV, BOB - Zonny Z Hambalek Bušín
V1, CAC, VSB, BOS - Collete of Red Point Staff
V1 CAJC, BOJ - Áres Blue Hunt Pack

Jako každý rok se konala jedna z výstav klubu SBT v Kolesech u Kladrub.
Výstavy jsem se účastnil pouze jako divák. Podle katalogu bylo přihlášeno 326 psů a fen. Ještě nějaký ten rok a bude to jak na Cruftu. Na jednu stranu mě těší zájem o naše plemeno, bohužel musím říci, že kvantita vítězí nad kvalitou. Na jedné straně vidíme jedince, kteří neodpovídají standartu, na druhé straně vidíme jedince, kteří směle konkurují SBT v Evropě i v Anglii. Takže Všem přeji jen ty staffíky schopné konkurence. Nebudu hodnotit rozhodčí, každý kdo byl a viděl si názor udělal sám.
Na této výstavě mě upoutala nastupující generace fen do jednoho roku.

Národní výstava Mladá Boleslav 16.7.2016

Rozhodčí: J. Volšická
Letošní NV v Bolce jsem se učastnil jako divák, shlédl jsem posouzení psů. Posuzovala zkušená rozhodčí pí. J. Volšická a musím říci, že mě opět překvapila. Musím říci, že příjemně, její posouzení psů bylo podle mého gusta. Nebála se dát známku VD i psům, kteří získali mnohá ocenění. NV se stal nádherný zlatý pes Assilio Red Alert, nebojím se říci jeden z nejlepších SBT u nás. V dalších třídách byli na nejvyšších místech opravdu nejlepší jedinci. Můžeme si jen přát, aby posuzování všech rozhodčích bylo na takové výši.

Crufts 2016 13. 3.2015

Rozhodčí: Mrs. V. Richardson – psy
Mr. T. Curd – feny

Vítěz Crufts: Staffash The Hurricane
DCC Staffash The Hurricane
BCC Sennyards Love at First Sight
BP Morlu Alright Dave

Tak jako každý rok začátek měsíce března patřil výstavě Crufts. I tento rok jsem se této výstavy účastnil jako divák, spolu s Pepou Klimešem jsme tentokrát letěli přímo do dějiště výstavy do Birmnighamu. Na výstavě jsme se setkali s kamarády a vystavovateli z Česka, který zde vystavovali své pejsky. Příjemné zjištění je umísťování na pořadí pejsků a fen z Evropy, mezi které patří i naši chovatelé.Všem patří velké uznání, že reprezentovali náš chov SBT na tak prestižní výstavě. Velká gratulace všem, kteří se se svými SBT umístili na pořadí.
Vítězem se stal zlatobílý pejsek Staffash The Hurricane, můj favorit Brohez Rubin Hurricane skončil jako druhý. Ve fenách mou pozornost upoutala bílá fena Virzula Irresistible z NL tak jako vítězka ve fenách Sennyards Love at First Sight. Musím říci, že nastupující generace SBT mě tolik nenadchla, ta starší je ještě lepší. Jinak atmosféra na výstavě zase výborná, žádný problém s předvedením, z toho by si měli naši vystavovatelé vzít příklad. Za rok doufám nashle na Crufts 2017.

Klubová výstava Poděbrady 20.2.2016

Rozhodčí: Miss Melanie Corcoran – psy
Mrs. Lauren M. Williams - feny
Mr. Alan Hedges – dorost, veteráni, čestná

Letošní první KV se konal v resortu golfového klubu Poděbrady. Musím říci, že jsem byl velmi příjemně překvapen, povrh kruhů koberec, kolem kruhu židle na sezení, připadal jsem si jako na klubové výstavě v Anglii. Musím říci, že mne někteří vystavovatelé svým chováním z tohoto snu hned vyvedli. Stále máme v tomto ohledu co dohánět. Nicméně musím složit poklonu Všem, kteří se podíleli na přípravě této výstavy a snažili se podzvednout úroveň našich klubových výstav. Podle mě se to jasně podařilo. Gratuluji.
Co se týče kvality našich psů a fenek, byl jsem trochu zklamán, ale není se co divit při takovém množství odchovaných a vystavovaných zvířat. Je vidět, že Naše plemeno je velice oblíbené. Skoro se nabízí, že až moc. Soudě podle kvality některých zvířat. Na výstavě jsem viděl mnoho nových vystavovatelů. Bohužel musím konstatovat, že se vůbec nezlepšila připravenost zvířat na výstavy. Je škoda, že se nejdou podívat na výstavu a omrknout jak se má připravit na výstavu. Samozřejmě, že na výstavě byli také vystavovatelé, kteří již předvádění zvládají bravůrně, ale to jsou vystavovatelé, kteří se již vystavování a chovu věnují déle. Výstavy se účastnili psy a feny, které jsem ještě neviděl, ale také stáří známí. Na výstavě mě zaujalo několik jedinců. Zmíním se o dvou, pes Clarke z Hambalek Bušín a fena Dewii Erya Haryon.

Klubová výstava Kolesa 7.6.2015

Rozhodčí:
Mr. John Scanlan – psy
Mr. Craig Scanlan – feny
Mr. Martin Grimwood – dorost, pracovní třída, veterány, čestná třída
Vítěz KV Kolesa 2015: Dante Danellor Victory Dream

Za krásného počasí jsem se spolu s Chillim účastnili klubové výstavy, které účastnilo přes 200 psů a fen. Ve třídě „OPEN“, do které jsme byli přihlášeni se prezentovalo 27 psů. Naše snažení bylo oceněno známkou „VÝBORNÝ“.

Crufts 2015 7. 3.2015

Rozhodčí:
Mrs. A. Hubery– psy
Mr. J. Devine – feny

Vítěz Crufts, DCC Eclypstaff Cuz I Can
BCC Rubeliclam Little Bumblebee
BP Eclypstaff Sky Full of Stars

Tak jako každý rok první týden v březnu opět patřil výstavě Crufts. Tento rok jsem se této výstavy účastnil jako divák. Spolu s Pepou Klimešem jsme tentokrát letěli až do Manchestru na pozvání mého syna, který nám celý pobyt organizoval. Na výstavě jsme se setkali s dlouholetým kamarádem F. Pitašem, který zde vystavoval své pejsky. Jeho Rocky nezklamal a opět se umístil na pořadí a to ve třídě veteránů. Tak jako každý rok se výstavy účastnili vystavovatelé z Česka, kteří přijeli vystavovat. Všem patří velké uznání, že reprezentovali náš chov SBT na tak prestižní výstavě. Velká gratulace všem, kteří se se svými SBT umístili na pořadí.
Vítězem se stal pěkný čtyřletý pejsek Eclypstaff Cuz I Can jak se říká ve správný den na správném místě.

Championship show Staffordshire Bull Terrier club 9.11.2014

Stoneleigh Park Warwickshire
Rozhodčí:
Psi: Barbara Ann Beaufoy (Wyrefare)
Feny: Fred Gadd (Gadkey)

Dog CC - Elitebulls Heartbreaker For Regalbuul
Bith CC - Bellaroughe Blithe Spirit
Best Puppy - Bethaleese Black Betina for Kyraloebis

Listopad je jako již několik let zpátky, u mě spojen návštěvou Anglie, mého kamaráda F. Pitaše a Championship show Staffordshire Bull Terrier club. Opět musím říci, že jsem měl to štěstí, že jsem mohl předvézt psa Iron Satip Dirty Dancing mého kamaráda Franka a tak jsem si to náležitě užíval. Vystavoval jsem ve dvou třídách a v obou jsme se umístili na pořadí. Opět byli k vidění pěkní psi a feny. Feny opět ovládly příčku nejvyšší.

Národní výstavy Brno 23.10.2014

Rozhodčí: Davies Colin (UK)
ACE OF SPADES KOSTELORLI (Chilli)
Open třída: Výborný (14 psů)

Klubová výstava Kolesa 13.9.2014

Rozhodčí: A. Sobkowská–Dopireala (PL)
ACE OF SPADES KOSTELORLI (Chilli)
Open třída: Výborný (24 psů)3.6.2014 Zde je několik fotek nových štěňat, kterých je Ace of Spades Kostelorli (Chilli) otec.Klubová výstava Ml. Boleslav 8.5.2014

Rozhodčí: M. Clarke (UK)
ACE OF SPADES KOSTELORLI (Chilli)
Mezitřída: V1 CAC (24 psů)
Na této klubové výstavě se zadařilo, Chilli se předvedl perfektně a získal ocenění vítěz třídy a druhého CAC.

1.4.2014 Zde je několik fotek holčiček z Polska, jejichž otcem je Chilli

CRUFT's Birmingham 7.3. 2014

Rozhodčí: J.R. Pugh – psy a Clarke – feny
ACE OF SPADES KOSTELORLI (Chilli)
Třída: Yearling (24 psů)
Ocenění: VHC

Tak jako každý rok první týden v březnu opět patřil výstavě Crufts. Tento rok jsem se této výstavy účastnil jako handler a to díky majitelům pejska ACE OF SPADES KOSTELORLI I.Šabatové a L. Reichlovi, kteří mi umožnili tohoto pejska na této výstavě vystavit. Toto cestou chci ještě jednou poděkovat, že mi umožnili na této výstavě prezentovat vlastní odchov. A to nemluvím o úspěchu, kterého tento pejsek dosáhl, tím že se dostal do pořadí ve třídě YEARLING. Gratuluji!!!
Další dík patří přátelům V. Erbenovi, E. Lavrové a M. Tuschlovi, kteří také vystavovali Své pejsky a fenky a s kterými jsem cestu do Anglie absolvoval, spolu s přáteli z Ruska a Litvy.
Na výstavě jsem se setkal s přítelem F. Pitašem, J. Klimešem a dalšími přáteli z Česka, kteří přijeli vystavovat nebo jen podívat. S Petrem a Simonou Lahodů, I. Zuranovou, P. Prokopovou, V. Holubovou, I. Marouškovou.
S. Lahodové gratuluji ke krásném 4 místu s fenkou JCH. Its Black Mafie Fransimo Bohemia ve třídě Special junior Class a také všem dalším, kteří vystavovali.
Úroveň vystavovaných psů a fenek jako vždy vysoká a na tomto se podílelo velkou měrou i zvířata s DNK, NLD, ESP, AUS, DEU. Jako na loňské Championship v Stoneleigh Park Warwickshire byla kvalita fen podle mě vyšší. Absolutním vítězem se již podruhé stal pěkný pejsek Zakstaff Whats The Story, ve fenách zvítězila velice pěkná Devils Angel.

DUO CACIB Brno 22.2.2014

Rozhodčí: Ing.J.Daňková
ACE OF SPADES KOSTELORLI (Chilli) - mezitřída: V1 CAC
Na této výstavě se nám vynaložená námaha v přípravě vyplatila, byla to vlastně generálka na Crufts. Chilli se předvedl perfektně a získal ocenění vítěz třídy a prvního CAC. Paní rozhodčí jako vždy odvedla výbornou práci.

Stoneleigh Park Warwickshire, Championship show 9. - 10.11.2013

Midlands Staffordshire Bull Terrier club
Staffordshire Bull Terrier club

Díky pozvání kamaráda F. Pitaše jsem se mohl počtvrté účastnit jako divák Championship show. Tento rok se mi podařilo shlédnout dvě prestižní klubové výstavy Championship show pořádané East Midlands Staffordshire Bull Terrier club a Staffordshire Bull Terrier club.
Obou výstav se účastnilo cca 480 staffordů z Velké Británie, Německa, Španělska, Holandska, Švédska a Česka

Rozhodčí: 9.11.2013
Psi: Mr. Kevin Jones (Maxsta)
Feny: Mrs. Audrey Hubery (Nozac)
  Dog CC - Jecanibos Ki-Adi-Mundi
  Bitch CC - Dare To Dream
  Best in Show - Dare To Dream

Rozhodčí: 10.11.2013
Psi: Malcolm Boam (Fulfin)
Feny: Ann Disk (Bourtie)
  Dog CC - Kalhols Black Magic at Passernomen
  Bith CC - Briganah Limited Edition
  Best in Show - Briganah Limited Edition


Jako každý rok jsem se chtěl více věnovat sledování psů, zda uvidím nastupující generaci osvědčených šampionů, které jsem viděl loni na této výstavě. Musím říci, že když jsem uviděl feny (nádherné) tak jsem začal přebíhat mezi kruhy. Tak jsem viděl, jak se s tak velkou konkurencí fen v kruhu popasují pánové V. Erben a M. Tuschl a musím říci, že dopadli výborně, jejich feny se umisťovali na pořadí, dokonce i jako vítězka třidy. Nesmím zapomenout na pí. Lavrovou, její pes Sikaistaff Dark Lord se stal také vítězem třídy.
Takže zpět ke psům, letos mě oslovil mladý pes ve třídách puppy a to Manark Murphys Law a vítěze puppy Mysticbulls Storm Trooper of Antroboss. Dalších třídách psi Jecanibos Ki-Adi-Mundi, Kimstaff Harry Potter, Itcheboren Night Furi Dustblaze, taky jsem viděl moc pěkné zlaté psy Albermarbull Running Riot, Albermarbull Red Riot.
Teď něco k fenám, opět vysoká úroveň, v jednotném typu, nesoustředil jsem se pouze na feny na pořadí, jedním slovem krása. Feny jako jsou Dare To Dream, Eclypstaff There You Go at Kalverin, Aldwych Tiger Lily, Sebsonic Shinealight at Stormbull, Taraiel Ciara, Kyraolebis Sweetest Taboo, SpeedHunter Samba, atd. jsou zárukou kvality.
Kvalita fen byla podle mne opět větší než u psů, což dokládá, že u rozhodčích obou výstav vyhrály feny.

Co říci závěrem...Rozhodčí opět perfektní a musím říci, že mě velice zaujala Mrs Ann Dick její posuzování jedním slovem perfekt. Trochu mě překvapila nepřipravenost psů na výstavu byť ojediněle, asi nový vystavovatelé, staří harcovníci jako vždy vysoký standart.
Umístění našich zástupců na těchto dvou výstavách, ale i jiných během roku jsou první vlaštovky naši zvýšené kvality chovu.

Nakonec
Děkuji Frankovi za pozvání, byl to opět pěkný víkend.

2.11.2013 Praha CACIB Mezinárodní výstava

Rozhodčí: Ing. Daňková - psi
MVDr. Šimek - feny
V sobotu jsem se jako handler účastnil této výstavy a handloval jsem Ace of Spades Kostelorli (Chilli). Po dlouhé době v prostředí velké haly a velkého množství psů různých ras. Chilli se této výstavy zhostil jako profík. Je vidět, že se na výstavách otrkal. Umístili jsme se ze čtrnácti pejsků na krásném druhém místě ve třídě mladých.
Pokud mohu komentovat výkony rozhodčích tak již zkušená rozhodčí pí. Daňková opět posuzovala výborně. Dostala k posuzování malý špíček a to v psu Ashstock Red Miller. Jak říkám zkušená rozhodčí, poznala kvalitu tohoto psa a tento pes po zásluze vyhrál.
Dalším pozitivním překvapením byl výkon rozhodčího p. Šimka, gratuluji.
Pokud výkony ostatních nominovaných rozhodčích budou podobné můžeme se těšit na výstavní sezonu roku 2014.
Ace of Spades Kostelorli

16.9.2013

Na několika obrázcích je vidět jak sourozenci z našeho vrhu "A" naplňují široký záběr využití SBT v životě lidí jako je domácí mazel, sportovec a nakonec jako účastník výstav
Armani Kostelorli Armani Kostelorli Armani Kostelorli Ace of The Base Kostelorli Ace of The Base Kostelorli Ace of The Base Kostelorli

14.9.2013 Speciální výstava SBT Kolesa

Rozhodčí: Mrs. Liz Stanway - psi
Mr. Paul Stanway - feny
Této speciální výstavy SBT se účastnilo přes 260 psů a fen. Pro mne byla tato výstava premiera jako handlera, předváděl jsem ve třídě Mladých pejska Ace of Spades Kostelorli (Chilli) z mého chovu. V konkurenci 36 psů jsme skončili na krásném druhém místě s velice pěkným posudkem. Paní rozhodčí se každému psu věnovala tak jak je v Anglii zvykem, tedy pečlivě, nic ji neuniklo. Pejsky si několikrát sama postavila do postoje, tak aby je mohla pečlivě posoudit. Pěkné pokoukání na práci rozhodčího, u většiny našich rozhodčích nevídané.

Ace of The Base Kostelorli Ace of The Base Kostelorli Ace of The Base Kostelorli

20.7.2013 MVP Mladá Boleslav

Rozhodčí: T. Havelka
Na této výstavě se předvedlo pouze něco málo přes 40 psů a fen. Za pěkného dne a pod stanem chráněni před paprsky slunce se ve třídě Mladých předvedl Ace of Spades Kostelorli(Chilli). Skončil po velice pěkném předvedení v kruhu se svou paničkou na krásném 3 místě. Gratulace.

Ace of The Base Kostelorli

2.6. 2013 CACIB Nitra, kvalifikace na Crufts

Rozhodčí: p. Šinko, Slovinsko
Hodnocení: výborný, CAJC, kvalifikace na Crufts
V neděli jsem opět jako divák absolvoval další výstavu mladého pejska Ace of Spades Kostelorli (Chilli) maj. I. Šabatové. Tentokrát se jednalo o výstavu s kvalifikací na Crufts. Byl jsem velice překvapen nízkou účastí jak psů, tak fen, výstavy se účastnilo cca 26 zvířat, byť to byla kvalifikace. Překvapila mne i nízká účast vystavovatelů z Česka asi nikdo nemá zájem o kvalifikaci na prestižní výstavu. Musím konstatovat, že pořadatelé našich výstav se mají ještě hodně učit jak připravit výstavní kruh. Kruh byl velký, po obvodě kruhu natažen koberec, čísla pro vyhlášení pořadí samozřejmostí. Chilli se prezentoval výborně a můžu říci, že jeho projev ve výstavním kruhu se zlepšuje. V konkurenci 5 ti pejsků zvítězil ve třídě mladých a kvalifikoval se Cruft. Samozřejmě z toho mám velikou radost a gratuluji majitelce!!!

Ace of Spades Kostelorli Ace of Spades Kostelorli Ace of Spades Kostelorli Ace of Spades Kostelorli

9.5.2013

Děkuji Fišerům do Kladna za krásné fota Ace of The Base Kostelorli (Arčí) a gratuluji k úspěchu na poli cvičitelském.

Ace of The Base Kostelorli Ace of The Base Kostelorli Ace of The Base Kostelorli

4.5.2013 Praha CACIB Mezinárodní výstava

Rozhodčí: p. Polehňa
V sobotu jsem se jako divák účastnil této výstavy a byl jsem zvědavý jak se vyrovná Ace of Spades Kostelorli (Chilli) s druhou výstavou během týdne, v prostředí velké haly a velkého množství psů na jednom místě. Musím říci, že se chtěl se všemi psy kamarádit a vystavování ho moc nebralo. Jeho hodnocení „výborný“ bez pořadí.
Ve psech vyhrávali a umísťovali osvědčení harcovníci Joseph Arate Alesaf, Easy Rider Moravia Lord, Zony z Hambalek Bušín, Valglo Dream Maker, Angranian Saiorse Warrior.
V fenách se umisťovaly na předních místech feny našeho standartu.
Co mne překvapilo?
Bylo posuzování tak zkušeného rozhodčího, velice rychle přistupoval při individuálním posouzení k posuzovaným psům a méně zkušení vystavovatelé a mladí psi se s tím těžko vyrovnávali. Někdy boj o ukázání zubů působil komicky. Také předvedení pohybu přímo v kontaktu s vedlejším kruhem nebylo to pravé ořechové.
Nakonec jsem si nechal přednášku F. Pitaše o přípravě psa na výstavu. Nevím kdo, co očekával, ale z přednášky a ukázek byl patrný návod jak přistupovat k přípravě mladých psů a začínajících vystavovatelů na výstavu.

Ace of Spades Kostelorli Ace of Spades Kostelorli Angranian Saiorse Warrioir Bully For You Top Banana Feny třída vítězů Feny třída mladých Feny třída otevřená Valglo Dream Maker Valglo Dream Maker Přednáška Přednáška Přednáška Přednáška

27.4.2013 Klubová výstava Mladá Boleslav

Rozhodčí: Mr. Asker – psi / Mrs. Summerfield – feny
Této klubové výstavy se účastnilo 90 psů a 109 fen. Pro mne byla tato výstava premiera jako chovatele. Moji chovnou stanici poprvé reprezentoval Ace of Spades Kostelorli (Chilli) a prezentoval dobře. Na své první výstavě vybojoval se svou paničkou I. Šabatovou krásné druhé místo ve třídě mladých. DĚKUJI.
Na této výstavě jsem se snažil sledovat jak psy tak i feny.
Ve třídách u psů vítězili psy, kteří se maximálně přibližovali standartu jak výrazem tak velikostí. Nic překvapivého, posuzoval rozhodčí z Anglie. Takže se prosadili Joseph Arate –Alesaf, Ace of Spades Kostelorli, Zonny z Hambalek Bušín, Easy Rider Moravia Lord, Casanova Nalim Staff, Dream Maker Valglo a Final Fantasy Berseker, který získal titul BOB.
U fen posuzování bylo podobné, také na předních místech se umisťovaly jemnější feny, podle standartu. Krásně byl vidět rozdíl mezi psem a fenou. Feny našeho standartu měly malou šanci. Na předních pozicích se umístily feny Bully For You Top Banana,Lawstaff Approval at Ambasador Sun, Night Miracle Eilatan.
Chtěl bych se ještě zastavit u posuzování rozhodčích. Na výstavách v Anglii za 7 let co tam jezdím a na našich klubových výstavách jsem viděl posuzovat mnoho anglických rozhodčích a všichni mají stejný styl posouzení i na této výstavě to bylo vidět. Pohled ze všech stran, kontrola zubů, prohmatání, pohyb po trianglu, od rozhodčího a zpět k rozhodčímu, následně posudek, žádné sezení u stolu, ale detailní posouzení.

Ace of Spades Kostelorli Ace of Spades Kostelorli Ace of Spades Kostelorli Night Miracle Eilatan Daddy's Little Girl Bullparraben Easy Rider Moravia Lord Gloria Staffi of Bulli Botts Joseph Arate Alesaf Zendi z Hambálek Bušín Zony z Hambálek Bušín Valglo Dream Maker Valglo Dream Maker

6.3 – 8.3. 2013 CRUFT Birmingham

První týden v březnu v roce 2013 opět patřil výstavě Crufts. S přítelem J. Klimešem jsme ve středu letěli do Londýna, kde jsme opět shledali s našim společným kamarádem F. Pitašem, který se o nás opět perfektně staral. Jako vždy jsme probírali SBT a mohli jsme shlédnout dvě štěňátka (fenky), která Frank má doma.. Musím říci, že holčičky se mi moc líbili a přeji jim pěknou výstavní karieru. S dobrou náladou jsme vyrazili druhý den ráno do Birminghamu na výstavu. Společnost nám dělal Frankův Rocky, který byl vystavován na této výstavě již po čtvrté a vždy se na této výstavě umístil. Což samo ukazuje na vysokou kvalitu tohoto psa, Franku gratuluji.
Na výstavě jsem se setkal s přáteli z Česka, kteří přijeli auty nebo autobusem. Hned jsem si vzpomněl na svou první výstavu kdy jsme cestovali autobusem. Setkal jsem Romanem a Janou Zálišů, Petrem a Simonou Lahodů, s p. Slabou, H. Mudrovou, P. Prokopovou, I. Mrňákovou, I. Marouškovou, paní Lavrovou, s paní Švamberkovou, s p. Kozelkou a dalšími. Někteří z nich vystavovali své pejsky a fenky na této prestižní výstavě a umístovali se na pořadí, všem moc gratuluji. Musím říci všichni pejsci i fenky byli v kondici, pěkně předvedeni a českému chovu dělali čest.. Nakonec musím ještě jednou pogratulovat I. Mrňákové a její fence Pepitě Wizard Bull z chovu H. Mudrové k prvnímu místu ve třídě undergraduate a třetímu místu ve třídě graduate.
Na výstavu bylo přihlášeno 180 psů a 199 fen. Posuzování se s velkým přehledem a pečlivostí zhostili nominovaní rozhodčí, psy posuzoval Mr. A Bryden, feny posuzovala Mrs J. Hunter
K vidění byli psi a feny výborné kvality. Na letotošní výstavě jsem se opět věnoval více psům. Několik psů potvrdilo své kvality a vyhráli své třídy nebo se umisťovali na předních místech. Namátkou mohu jmenovat: Stormbull Solo vítěz třídy veteránů, Frisian Staffs Enter Sandman vítěz třídy special junior, Satip Sorboss at Vrabarbull, vítěz třídy Yearling, Antroboss Tempera Nera vítěz třídy mid limit, Zakstaff Whats the Story vítěz open třídy, Kyraloebis Italian Gigalo druhý v open třídě.
U fen kromě úspěchu Pepity Wizard Bull a fenek z ch,. stanice Ambasador Sunn, mne zaujala třída open, kde vybrané feny do užšího výběru byly opravdu třída. Zde mohla rozhodčí ukázat na kteroukoliv fenu a nespletla by se ve vítězce.
U fen potvrdily svou kvalitu např. Sebsonic Shinealight at Stormbull, Crossguns Memfis Belle a jsem rád, že sem mohu napsat také Pepitu Wizard Bull.
Vítězem celé výstavy se stala, řekl bych překvapivě fena Crossguns Memfis Belle.

Pro mne to už byla šestá výstava Crufts. Takže šest let sleduji vývoj SBT na ostrovech, pokud to tak lze říci. S radostí musím řici, že šest let vidím zvířata v odpovídajícím standartu (výška, váha). Všichni jsou atletického typu tedy přesně tak, jak říká standart. Přece se ale něco mění a to modelace hlavy a celkové vyvážení všech proporcí u psů i fenek, samozřejmě k lepšímu.
Co říci závěrem, výstava opět perfektní, vystavovatelé usměvaví, pěkná atmosféra, přátelé, jedním slovem opět nádhera.


Zakstaff Whats the Story Sikaistaff Dark Lord Satip Sorboss Pepita Wizard Bull Kyraolebis Italian Gigalo Kyraolebis Italian Gigalo Kimstaff Harry Potter Kalhols Dark Maruda Valglo Jeff's Choice Stormbull Solo Harley R.A.C. Popelka Frisian Staffs Enter Sandman Easy Rider Moravia Lord Ashstock Red Miller Antroboss Tempesta Negra Angranian Saiorse Varrior

2.2.2013 BRNO DUO CACIB Mezinárodní výstava, kvalifikace na Crufts

Kompletní výsledky staffordšírských bullteriérů: ZDE

V sobotu jsem se jako divák účastnil této výstavy a obdivoval jako tradičně pouze psy, ne že by mne feny nezajímali, ale pouze z časových důvodů.
Když to vezmu po třídách tak přeskočim, třídu štěňat, která je milá na pohled.
V třídě dorostu opět problémy u některých jedinců s předvedením, ale musím řící, že mne někteří pejsci zaujali, zejména z chov. stanic Moravia Lord a ze Smiřické zahrady. Třída mladých to už bylo jiné kafe, v této třídě se předvedlo několik nadějných psů z chov. stanic Ambasador Sun a Fransimo Bohemia, škoda že se neúčastnil pes z chov. stanice Valglo , kterého vlastní chov. stanice z Hambalek Bušín. Po právu zvítězil nejmladší z nich Dream of Hunter Fransimo Bohemia majitele p. Slaby.
Mezitřída měla ještě větší úroveň, zde se již prezentovali psi podle mých představ a někteří mne opravdu zaujali. Mohu jmenovat psy Sikaistaff Dark Lord, Zony z Hambalek Bušín, Easy Rider Moravia Lord, Da Gipsy Dream Staff Bohemia. V této třídě vyhrál Zony z Hambalek Bušín, který se předváděl vynikajícím způsobem.
Třída otevřená je pro mne největším zklamáním ani ne tak počtem přihlášených psů, ale jejich kvalitou, proto ji nebudu ani komentovat.
Třída šampionů to už bylo zase něco jiného, zde se sešlo pět šampionů i když nemůžu říci, že byli ve stejném typu, ale každý měl svou kvalitu. Po zásluze zvítězil Harley R.A.C. Popelka, který se stal i celkovým vítězem. Posuzování rozhodčího mne příjemně překvapilo, dával přednost typům psů, které preferuji já, tedy standartní výšky, váhy, tedy trendu, který prezentoval Mr. A. Hedges na své přednášce.
Představoval jsem si trochu větší a kvalitnější účast vzhledem k tomu, že tato výstava byla kvalifikační na CRUFTS.
Co říci závěrem, že pořadatelé opět zklamali, na tak velké výstavě nebyli v kruhu terče pro označení pořadí psů ve třídách.

Da Gipsy Dream Staff Bohemia Dasty ze Smiřické zahrady Dream Hunter Fransimo Bohemia Easy Rider Moravia Lord Final Fantasy Berseker Harley R.A.C.Popelka  Trufflestaff Boniti Bohani Zonny 	Z Hambalek Bušín

11. 11. 2012 Stoneleigh Park Warwickshire Championship show - Staffordshire Bull Terrier club

Již potřetí se mi podařilo díky pozvání kamaráda F. Pitaše shlédnout prestižní klubovou výstavu Championship show pořádanou Staffordshire Bull Terrier club. Spolu se mnou se této výstavy účastnil kamarád J. Klimeš.
Výstavy se účastnilo cca 250 staffordů z Velké Británie, Německa, Španělska, Holandska, Dánska a nesmím zapomenout na českou účast chov. stanice Fransimo Bohemia.

Rozhodčí:
Psi: Tommy Curd (Knockon)
Feny: Gill McDermott (Macardemus)

Dog Challenge Certificate - Tillcarr Fire Marshall
Reserve Dog Challenge Certificate - Kyraolebis Italian Gigalo
Bitch Challenge Certificate - Dare To Dream
Reserve Bitch Challenge Certificate - Cursus Summer Storm
Best in Show - Dare To Dream

Zase jsem se více věnoval psům, z pochopitelných důvodů, chci vidět kam směřuje chov a jak se změnili psi, které jsem viděl loni na této výstavě. Dále musím říci, že jsem měl to štěstí, že jsem mohl být handler feny Iron Maiden Satip mého kamaráda Franka a tak jsem mohl být v kruhu a účastnit se této show, takže se také trochu zmíním i o fenách.
Výstavy se účastnili psy ze známích chov. stanic Kalhol, Rotherstaff, Ramblestaff, Ashstock, Aymstaff, Tillcar, Zakstaff, Kyraleobis, Waystaff, Trufflestaff, Lackyle, Sikaistaff, Crossguns atd.

Takže zpět ke psům, ve třídách puppy mě překvapili psi na vysokých nohách, střední síly kostry, fyzicky odpovídající věku, velice elegantní. Pro srovnání, většina našich psů prezentovaných v této věkové kategorii na výstavě v listopadu v Praze, vypadali jako o rok starší bratři. Letos mne žádný mladý pes ve třídách puppy moc nezaujal. Ještě jedna věc, všichni předvádění psi ve třídách puppy byli perfektně předvedeni. Když vidím jak nastupují do kruhu nepřipraveni psi u nás, tak mi je všelijak. Jak asi muselo být manželům Blacker v Poděbradech.
V dalších třídách se již prezentovali psi podle mého gusta a někteří mne opravdu zaujali. Mohl jsem například porovnat psa Sikaistff The Dark Knight, o rok starší pes, než pes Sikaistaff Dark Lord (oba dva mají stejné rodiče) Musím říci, oba psi se mi moc líbí, ale ten starší se mi zdá vyváženější. Dále psi z chovné stanice Zakstaff ti lahodí oku. Taky jsem viděl psa z chovné stanice Crossguns, Conviction, moc hezký, zlaté psy Bellarouge Blood Diamond, Ashstock Knight Shadow. Chtěl bych se zmínit o psu CH. Kalhols Black Magic at Passernomen neviděl jsem lepšího psa ve statice, jedním slovem nádhera. Nakonec jsem si nechal dva psy, u kterých mohu posoudit jejich vývoj.
Prvním je pes Tillcarr Fire Marshall, pozdější vítěz ve psech, tento pes je na horní hranici výšky, elegantní, vyvážený, moc pěkný, ale trochu mi na něm něco vadí.
Druhým psem je můj „šampion“ CH. Kyraolebis Italian Gigalo, nejlepší pes ve Velké Británii za rok 2012. Podle mého nejlepší pes výstavy, neviděl jsem na něm chybu.
Musím říci, že z ročních kluků se stali chlapi.
Teď něco k fenám, soustředil jsem se pouze na feny na pořadí, prostě nádhera. Feny jsou stejného typu. Jména jako Dare To Dream, Cursus Summer Storm, Aldwych Tiger Lily, Ramblestaff Jorja On My Mind, Sebsonic Shinealight at Stormbull, Taraiel Rihanna, Kyraolebis Sweetest Taboo atd. jsou zárukou kvality.
Kvalita fen byla asi větší než u psů, protože oba rozhodčí se shodli na vítězi, vítězem se stala fena Dare To Dream.
Co říci závěrem
Rozhodčí perfektní, atmosféra také, perfektní organizace, výstava podle mého gusta. Musím říci, že naše klubové výstavy se těmto klubovým výstavám blíží v některých bodech, ale určitě to nebude v úrovni vystavování, tam máme ještě mezery.
Pokud se chceme v chovu ještě více přiblížit standartu a uspět na výstavách v Evropě, je proto nutné na poli chovatelském něco udělat, jako to již dělají někteří známí chovatelé (všichni je známe) a teď se to někomu třeba nebude líbit co napíši, nekrýt za každou cenu některými našimi šampiony, ale vybírat uvážlivě psa, který odpovídá standartu. Máme je tady doma nebo je možnost krýt jinde v Evropě.

Nakonec
Děkuji Frankovi za pozvání, byl to opět pěkný víkend.


Alchemist of Spirit Staffs Antroboss Tempesta Nera Ashstock Knight Shadow Ashtock Red Miller Bellarouge Blood Diamond Crossguns Conviction Cursus Summer Storm Dare To Dream Frisian Staffs enter Sandman Highbourne Bureaucracy Itcheboren Night Fury Dustblaze Kyraolebis Italian Gigalo Kyraolebis Italian Gigalo Lackyle Aonread Aineas Warwickshire 2012 Trufflestaff Black Warrior Zakstaff Game Of Zakstaff Whats The Story at Morlu Dare To Dream Tillcarr Fire Marshall

30.9.2012 - Štěňátka v nových domovech

ARMANI
Kostel Orli

Armani Kostel Orli
Armani Kostel Orli
Armani Kostel Orli

ACE OF SPADES
Kostel Orli

Ace of Spades Kostel Orli
Ace of Spades Kostel Orli
Ace of Spades Kostel Orli

ABANDDON
Kostel Orli

Abanddon Kostel Orli
Abanddon Kostel Orli
Abanddon Kostel Orli

ACE OF THE BASE
Kostel Orli

Ace of the Base Kostel Orli
Ace of the Base Kostel Orli
Ace of the Base Kostel Orli

AMAZON
Kostel Orli

Amazon Kostel Orli
Amazon Kostel Orli
Amazon Kostel Orli

16.7.2012 - Další úspěchy otce našeho vrhu

Pro zájemce o štěnata další vynikající zpráva z UK otec našich štěnat Kyraloebis Italian Gigalo získal třetí CC a stal se v 18 měsících ŠAMPIONEM UK. Sázka na tohoto mladého psa vyšla. Už v listopadu 2011, kde jsem ho viděl poprvé, jsem věřil v jeho úspěch.. Děkuji za poskytnutí tohoto psa na krytí Ann Plant a přeji oběma dálší úspěchy.

28.6.2012 - Nové fotky štěňátek

Rád bych upozornil na aktualizaci foto v sekci štěnata. Od majitelky otce našich štěnat Kyraolebis Italian Gigalo jsem dostal zprávu o dalších uspěších na výstavách a to v podobě zisku RCC, a hlavně druhého CC (Challenge Certificate), 2x Best of Bred a to vše do 18 měcíců věku.
Štěnata je ještě možné si rezervovat.

12.6.2012 - Narodila se štěňátka

Dne 9.6.2012 se narodila dlouho očekávaná první štěňata v chovatelské stanici Kostelorli. Narodili se čtyři pejsci a jedna fenečka. Štěňata mají výborný rodokmen. Více se dozvíte v sekci štěňata nebo když nás budete kontaktovat.

25.5.2012 - Madlen je březí

Dne 15.5.2012 vyšetření ultrazvukem potvrdilo březost naší feny Jewelstaff My Madlen. Jsem velice rád, že pes, kterého jsem vybral na krytí potvrzuje mé předpoklady a začíná sbírat úspěchy na poli výstavním v UK. Jeho posledním úspěchem je zisk prvního CC ( Challenge Certificate) již v 15měsících, na výstavě 6.5.2012 Merseyside Staffordshire Bull Terrier Club
Termín porodu v první polovině měsíce června.
Více v sekci štěňata.

Londýn, Lincoln 11. 4. – 13. 4. 2012

V těchto dnech jsem byl se svou fenou Jewelstaff My Madlen v UK za účelem krytí psem Kyraloebis Italian Gigalo (Charlie). Tohoto psa jsem měl v hledáčku od listopadu 2011, kdy jsem se jako divák účastnil dvou championship show clubů East Midlands SBTC a Staffordshire Bull Terrier club v UK. Po shlédnutí tohoto psa na Crufts 2012 jsem se rozhodl pro krytí tímto psem, který splňuje mé představy o typu a velikosti a v neposlední řadě o rodokmenu.Tento pes patří k nastupující generaci výstavně úspěšných mladých psů z chov. stanic Zakstaff, Kanechor, Valglo, Tillcar, Lackyle, Waystaff, Karwillage. Charlie již získal několik celkových vítězství v kategorii puppy. Na SBTC Limit show získal ve 14 měsících titul Best dog , Best in Show.
Chtěl bych poděkovat Mrs. R A Plant za poskytnutí Charliho ke krytí.
Nesmím zapomenout na mého kamaráda F. Pitaše, bez kterého by se toto krytí neuskutečnilo!!!
Františku krátce, VELIKÝ DÍK!
Nyní po pěti týdnech se uvidí naše snažení, pokud bude kladné, více se dozvíte v sekci štěňata.
Několik foto:

Birmingham Crufts 11.3.2012

První týden v březnu v tomto roce 2012 nebyl výjimkou a opět patřil výstavě Crufts. S přítelem J. Klimešem jsme v sobotu letěli do Londýna, kde se o nás vzorně postaral náš společný přítel F. Pitaš, Dan a Nella. Samozřejmě se hned vedli hovory o staffících a o programu na druhý den.
S dobrou náladou jsme vyrazili druhý den ráno do Birminghamu na výstavu. Společnost nám dělal Frankův Rocky, který byl vystavován.
Na výstavě jsem se setkal s přáteli z Česka Romanem a Janou Zálišů, Petrem a Simonou Lahodů a Ivanou Zuranovou, kteří také vystavovali (perfektně) a s nemalými úspěchy. Několik čtvrtých a pátých míst, v této konkurenci je podle mne velký úspěch. Všem, kteří vystavovali patří můj obdiv.
Samozřejmě nesmím zapomenout na Franka a Rockyho, kteří se tradičně umisťují na pořadí.
Nakonec jsem si nechal přítele J. Klimeše a jeho perfektně předvedenou Vantu J. Zálišovou.
Pepo, velká gratulace k umístění Vanty !!!!
Na výstavu bylo přihlášeno 178 psů a 203 fen. Posuzování se s velkým přehledem a pečlivostí zhostily dvě dámy, psy posuzovala Mrs. S.L. Hemstock, feny posuzovala Mrs E. Pearson.
K vidění byly psy a feny výborné kvality. Na letošní výstavě mě zaujal větší počet zvířat v barvě zlaté a zlatobílé a musím říci vynikající kvality, což musím přiznat i když preferuji barvu černou. O kvalitě těchto zvířat svědčí mnoho jejich vítězství ve třídách.
Však také vítězem se stal zlatobílý pes WICKSTAFF THE HIGHWAY MAN a ve finále porazil fenu CH TRUFFLESTAFF MONIFA KANIKA JW, kterou bych já osobně dal na první místo.
I když proporce tohoto psa byly o něco větší než obdivuji já, musím objektivně přiznat, že takové předvedení a hlavně akce tohoto psa byla fantastická a proto asi vyhrál.
Pro mne tato výstava měla kromě obdivování mnoha pěkných staffíků i jiný význam a to vybrat psa na krytí mé feny Madlen. Musím říci, že se zadařilo a na krytí jsem si vybral nadějného psa Kyraloebis Italian Gigalo. Více informací najdete brzy na našich stránkách.
Co říci závěrem? Všichni se bavili, opět byly vidět veselé tváře, opět každý fandil svým favoritům, opět se každý vítěz třídy oslavil potleskem, prostě pěkně prožitý den.

Crufts 2012 Angelic Staff Bang Bang Boogie Bellajazz Annalisa Blazen Staff Devils Diamond Blazen Staff Devils Diamond Dazmarnic Double Trouble Hubbulls a Lackyle Iva a Ilumin čtvrtí Lackyle Aonread Aineas Rocky Tagstane Dangerous Delight Trufflestaff Black Warrior Trufflestaff Monika Kanika Vanta Waystaff Strikes Out Wickstaff The Highway Man Wickstaff The Highway Man Wickstaff The Highway Man

Výstavy v Anglii 11. – 14. listopadu 2011

Stoneleigh Park Warwickshire
Championship show 12. a 13. 11. 2011
East Midlands SBTC, Staffordshire Bull Terrier club

Již podruhé se mi podařilo díky pozvání kamaráda F. Pitaše shlédnout prestižní klubové výstavy Championship show. Letos ještě vyšperkované dvěma výstavami, dvou klubů ve dvou dnech. Spolu se mnou se těchto výstav účastnili kamarádi P. Klimeš a R. Záliš.
Opět se bylo na co dívat, každé výstavy se účastnilo cca 240 staffordů z Velké Británie, Německa, Španělska, Itálie.

Co měly tyto výstavy společné?
Několik věcí: psi a feny v jednotném typu (bez velkých mohutných psů, bez psů typu bull, feny jemnější, viditelný rozdíl mezi pohlavím), nástup nové generace, vynikající rozhodčí a samozřejmě několik překvapení na účet favoritů a šampionů, výbornou a přátelskou atmosféru.
V obou dnech jsem se více věnoval psům, z pochopitelných důvodů, vlastně jsem chtěl okouknout potenciální kandidáty na krytí. Musím říci, že pokud jsem měl již nějakou představu o jednom kandidátu na krytí, tak těch kandidátů je teď o mnoho více.
Výstav se účastnili staří známí z chov. stanic Kalhol, Hubbulss, Rotherstaff, Valglo,Ramblestaff, Ashstock , Aymstaff, Tillcar ale i zástupci mladé generace z chov. stanic Zakstaff, Kyraleobis, Kanechor, Valglo, Waystaff, Lackyle, Karwillage.
Také jsme se setkali tradičně s panem Hedges, který se prezentoval jako handler a panem Gilmour, který opět Svým způsobem předváděl (perfektně) zlatého psa z chov. stanice Blazenstaff a také s ním vyhrál třídu Limit dog.
Po výstavách jsme samozřejmě diskutovali o psech, kteří nás zaujali více, kteří méně, na jaké úrovni je Náš chov v republice. Musím říci, je to můj názor, že někteří psi a feny od Nás by se na těchto výstavách neztratili, neříkám vyhráli.
Na závěr bych chtěl poděkovat Frantovi a pak také Danovi a Nele za pozvání, pohostinnost a starostlivost s jakou se o Nás starali.

Zakstaff Whats The Story 4 Welshstaff Credit_Crunch 3 DCC Valglo Legionare Rotherstaff Indian Ink 1 Rocky Ramblestaff Ebenezer Good TOP STAFF Lackyle Aonread Aineas 3 DCC Kannechor Omnia Vincit 2 Kalhol Dark Maruda Kalhol Black Magic at Passenomen 1 Hubbulls the Promise 1 Cursur Summer Storm 2 Crashkon Sugar Daddy Bourtie Wot a Steal 3 BCC Blazenstaff Daimler Six 2 Aymastaff Devil Disguise

27.8.2011 MVP Mladá Boleslav – rozhodčí Volšická

Výsledek : Jewelstaff My Madlen – Mezitřída – výborná bez pořadí
Staffordshire bull terrier Madlen Staffordshire bull terrier Madlen

11.6.2011 Kolesa KV SBTC – rozhodčí B. and J. Beaufoy

Na této výstavě jsme vystavovali našeho psa Russo’se a fenku Madlen. Výstava byla v pěkném prostředí, tradičně za pěkného počasí a s výbornými rozhodčími. Posuzování bylo pečlivé a výsledky spravedlivé.
Náš výsledek na výstavě:
Russo’s Ruffland Fransimo Bohemia – tř. šampionů – výborný/excelent V4
Jewelstaff My Madlen – Mezitřída – výborná bez pořadí
Staffordshire bull terrier Russo Staffordshire bull terrier Madlen

10. – 13. 3. 2011 Dog show Cruft – Birmingham

V těchto dnech jsem se spolu s přáteli manželi Lahodovými a I. Zuranovou zúčastnil s Tobym cesty do Birminghamu na Crufts výstavu. Tato výstava byla vyvrcholením výstavní kariery našeho Tobyho, který byl přihlášen do nejprestižnější třídy Open, kde se prezentovalo 34 psů. V této třídě jsme se setkali se psy, které jsme viděli na výstavách v Anglii (Cruft, Championship show). Ono se nestává často stát v kruhu s takovými esy jako jsou Lackyle Diabhal Dearbhchlo, Crossguns Tom Jones, Kalhols Black Magic at Passernomen, Valglo Enzo of Jewelstaff, Jagsstaff The Advocate, takže jsme si to náležitě užívali. Musím poděkovat přátelům Petrovi a Simoně, kteří mě spolu s Ivanou vzali na tuto cestu a umožnili mi Tobyho vystavovat na této prestižní výstavě. Byli to krásné čtyři dny pohody, legrace, hovorů o staffících a také zážitků z výstavy.
Staffordshire bull terrier Russo Staffordshire bull terrier Russo

20.11. 2010 MVP ZAGREB – KVALIFIKAČNÍ VÝSTAVA NA CRUFTS 2011

Na tuto výstavu jsme jeli spolu s přítelkyní Ivou a s Našim psem Russo’s Ruffland Fransimo Bohemia (Toby) pokusit se kvalifikovat na prestižní výstavu Cruft ( dříve na kvalifikacích 2x druzí). Měla to být poslední nebo předposlední výstava Tobyho v jeho bohaté výstavní karieře. Na této výstavě jsme se setkali s chovatelkou a kamarádkou Simonou Lahodovou z jejichž chovné stanice Náš Toby pochází a prožili jsme zde v Záhřebu krásné dva dny.
Výsledek: MVP Zagreb 2010 Champ. class Excelent 1, CAC, CACIB, BOB, Kvalifikace na CRUFTS !!
Staffordshire bull terrier Russo Staffordshire bull terrier Russo

Made by fefi.wz.cz - Eva Černohubová